Yatırdığınız miktara göre
sizlere bonusumuz
var Promosyon kodu beststav

beststav

UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi teknik raporunu

uefa futsal şampiyonlar ligi teknik raporunu teknik raporunu okuyun

Yeni görünümüyle ikinci olan 2019/20 UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi’nin resmi teknik raporu artık çevrimiçi olarak görüntülenebilir.

UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi teknik raporunu okuyun

Bu yarışmada hakim olan ülkenin iki finalisti de yetiştirmesi 19 sezon sürdü ve İspanya’ya taşınan ve Ekim ayında COVID-19 salgını nedeniyle oynanan bir oyunda Murcia FS 2-1’i yenen Barça oldu.

İspanya ayrıca UEFA’nın Teknik Gözlemci’ye, Japonya ile iki kez AFC Futsal Şampiyonası kazanan, Tayland ile AFF Futsal Şampiyonası kazanan ve Vietnam milli futsal takımının eski baş antrenörü olan Miguel Rodrigo’yu Palau Blaugrana’ya katıldı. Kazanan teknik direktör Andreu Plaza’nın “hayatımın en önemli unvanı” olarak ilan ettiği bir etkinliğin trendlerine ve sonuçlarına çok dikkat etti.

Bunun için dört yıl beklemek zorunda kaldı, ama sonunda kazanan formülü kendi evinde buldu. Plaza UEFA.com’a “Yıllardır antrenman yapan bir teknik direktör için bu bekleyebileceğiniz en büyük ödül” dedi.

Quick set plays: analysis

Hızlı set oyunları: analiz

Bu deneyim, Barça’yı anormal bir yılda zafere taşıdığında, başarı peşinde koşan son dört takım tarafından eşi benzeri görülmemiş faktörlerle birlikte parladı. Bu, oyundaki kriterlerin nasıl ve nerede belirlendiğini görmek için yeni ortaya çıkan futsal koçlarına ilham kaynağı olması gereken teknik bir rapor oluşturmak için ek bilgiler sağladı.

Çeşitli koçluk teknikleri ve yaklaşımlarının yanı sıra futsal’ın en büyük küresel oyuncularından bazılarının ince ayak işleri, yetenekleri ve icrası, özellikle set oyunlarıyla ilgili olarak ilginç ve bazen şaşırtıcı sonuçlarla mikroskop altına girdi.

Takımlar ölü top tatbikatlarının karmaşıklığını artırmaya devam ederken, bunları savunma çabaları da evrimsel adımlar atıldığını gördü ve bu yılki raporda şu anda alışılmış olan Turnuvanın Kadrosu – 14 oyuncu da tanımlanıp detaylandırıldı. Miguel Rodrigo’nun dikkatini belirli bir şekilde yakalayan.

2019/20 UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Turnuvanın Kadrosu

Dídac Plana (GK, Barça), Leonardo Gugiel (GK, Tyumen), Romulo (KPRF), Nando (KPRF), Sergei Abramovich (Tyumen), Alberto García (Murcia), Sergio Lozano (Barça), Lin (KPRF), Artem Niyazov (KPRF), Arser Bagirov (KPRF), Bruno Taffy (Tyumen), Ivan Milovanov (Tyumen), Rafa Santos (Murcia), Ferrao (Barça)

Nisan’daki orijinal programından ertelenmiş olsa da, 2019/20 UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi final dördü kesinlikle beklemeye değerdi ve teknik rapor Barça’nın zaferinin ardındaki en ince ayrıntıları içeriyor.

Başa dön tuşu