Əmanət etdiyiniz məbləğə görə
Sizə bonusumuz
var Promo kodu ən yaxşısıdır

beststav

Bazar ertəsindən etibarən seçmə mərhələ pley-offları

Bazar ertəsindən Bazar ertəsinə qədər seçmə mərhələnin pley-offları və #039;UEFA Futzal EURO 2022-nin seçmə mərhələsi 2-dən 11-dək oynanılacaq və dekabr ayında başlayacaq yeni ev-qonaq seçmə qrup mərhələsində son yeddi yeri müəyyənləşdirəcək.

  • Doqquz UEFA Futsal EURO 2022 seçmə mərhələsində qrup ikincisi və qruplarında ilk ikiyə qarşı ən yaxşı göstəriciyə sahib üçüncü üçüncü yeri tutan beş komanda, seçmə mərhələnin play-off mərhələsinə girdi.
  • Play-off qalibləri seçmə qrup qalibləri və FIFA Futsal Dünya Kuboku seçmə qrup mərhələsində iştirak edən elit raund iştirakçılarına qatılır, 2020-ci ilin dekabr və 2021-ci il tarixləri arasında altı oyun günü evdə və səfərdə qrup şəklində oynayırdılar.
  • On beş komanda sonda Hollandiyaya 19 yanvar - 6 fevral 2022 tarixləri arasında Amsterdam və Qroningendə keçiriləcək finalda qatılacaq.

Play-off bələdçisi

  • San Marino bu mərhələyə çatmaq üçün UEFA-nın istənilən səviyyədəki yarışında ilk dəfə bir tura çıxdı.
  • İsrail də ilk dəfə futzal müsabiqəsi turuna çıxdı.
  • Türkiyə 2012-ci ildə finala qatılma haqqını qazandı.
  • Litva 2021 FIFA Futzal üzrə Dünya Kubokunda ev sahibi kimi mübarizə aparacaq.
  • İngiltərə ilə Şimali Makedoniya arasındakı bərabərliyin hər iki ayağı da Üsküpdə oynanacaq

Artıq seçmə qrup mərhələsində

  • 2020 FIFA Futzal üzrə Dünya Kubokunun elit mərhələsində mübarizə aparan komandalar: Azərbaycan, Belarusiya, Xorvatiya, Çex Respublikası, Finlandiya, Fransa, İtaliya, Qazaxıstan, Portuqaliya (sahiblər), Rumıniya, Rusiya, Serbiya, Slovakiya, Sloveniya, İspaniya, Ukrayna
  • Təsnifat mərhələsinin qrup qalibləri: Albaniya, Belçika, Bosniya və Herseqovina, Gürcüstan, Macarıstan, Latviya, Moldova, Norveç, Polşa

İlk ayaqlar

Almaniya İsveçrəni qəbul edir

Almaniya, İsveçrə DFB tutuldu

2 Noyabr
Çernoqoriya - Litva

3 Noyabr
İsrail - Kipr

4 Noyabr
San Marino - Danimarka

5 Noyabr
Bolqarıstan - Ermənistan

6 Noyabr
Türkiyə - Yunanıstan
İsveçrə - Almaniya

8 Noyabr
İngiltərə - Şimali Makedoniya (Şimali Makedoniyada oynanır)

İkinci ayaqlar

7 Noyabr
Kipr - İsrail

8 Noyabr
Danimarka - San Marino
Ermənistan - Bolqarıstan
Litva - Çernoqoriya

9 Noyabr
Şimali Makedoniya - İngiltərə
Almaniya - İsveçrə

10 Noyabr
Yunanıstan - Türkiyə

Qrup mərhələsinin püşkatması

Futzal EURO 2018 finalının əsas məqamları

Futzal EURO 2018-in yekun xülasəsi

Qrup 1: San Marino / Danimarka, Xorvatiya, Albaniya, Ukrayna

Qrup 2 : Bolqarıstan / Ermənistan, Fransa, Gürcüstan, Rusiya

3-cü qrup : Türkiyə / Yunanistan, Azərbaycan, Slovakiya, Moldova

Qrup 4 : Böyük Britaniya / Şimali Makedoniya, Rumıniya, Serbiya, Bosniya və Hersek

Qrup 5 : İsrail / Kipr, Qazaxıstan, Macarıstan, Belarusiya

Qrup 6 : İsveçrə / Almaniya, İspaniya, Latviya, Sloveniya

7-ci qrup : Karadağ / Litva, İtaliya, Belçika, Finlandiya

8-ci qrup : Polşa, Portuqaliya (sahiblər), Norveç, Çex Respublikası

Çaldır

Səkkizinci yer ikinci, yeddinci yerdə ikinci

  • 14-17 Noyabr 2021-dən iki ayaqlı qalstuk.
Yuxarıdakı düymə
azAzərbaycan dili