According to the amount you have invested
we have a bonus
promo code beststav

beststav

Preliminary Round Tuesday

pre round tuesday starting

pre round tuesday

The UEFA Futsal Champions League qualifying round will be played from November 24-29, with the 23 winners of the one-time draw joining the nine teams already confirmed in the 32 draw rounds on December 9&#39.

  • Pesaro failed to qualify for the final last year when he retracted the elite round decision of two late Murcia FS goals from 3-1&#39 to 3-3&#39 (Pesaro&#39 needed a win)
  • Araz Naxçivan won the bronze medal in 2014&#39
  • Chrudim and Araz enter for the 15th time, Encamp for the 14th: only Kairat Almaty (ranked 17th in the 32nd round).
  • Among the top 15 competitors is the French ACCS Asnières Villeneuve 92, who has won multiple championships with Inter' Ricardinho and Ortiz this summer.
  • All first players: Olmissum, Crvena zvezda, United Galati, FC Salines, FC Prishtina, ACCS Asnières Villeneuve 92, Hammarby, Petro-w, Akaa, Piyalepaşa, Utleira Idrettslag, Dolphins Ashdod, Cherno More Varna, University of Swansea, Rosario
  • All UEFA futsal matches will be played behind closed doors until further notice.
  • Entering in 32 laps: Barça (owners), Inter FS, Sporting CP, Kairat Almaty, Benfica, KPRF, TTG-Ugra, Aktobe, Dobovec

match schedule

Tuesday, November 24
Vytis and Hammarby

Wednesday, November 25
Swansea University – Bielsko-Biala Balance Sheet
ACCS Asnières Villeneuve 92 with Crvena zvezda
Pristina Futsal – Tirana

Thursday, November 26
Omonia Nicosia - Fiorentino
Futsal Mirerva vs PYF Saltiers

Friday, November 27
Futsal Gentofte vs. Leo Futsal Club
Futsal Team Charleroi vs Lynx FC

Saturday, November 28
Viten Orsha – Cherno More Varna
Petro-w – Lucenec
Kherson – Rosario Futsal
Allstars Wiener Neustadt – Luxol St. Andrews
Utleira Idrettslag – Hovocubo
Tbilisi State University vs Berettyóújfalu
Hohenstein-Ernstthal – Piyalepasa
FC Encamp and FC Salines
Titograd vs Pesaro
Chrudim – Akaa
Olmissum vs SMS Viimsi

Sunday, November 29
United Galati – Dolphins Ashdod
Differdange – London Helvecia
AEK Futsal Club – Symptom Naxchivan
Shkupi 1927 – Blue Magic FC Dublin

Match schedule

Round of 32: January 12-17 (draw: December 9)
16-21 February (draw: tbc)
Finals (Quarter-finals, Semi-finals, Finals): April / May tbc

Back to top button
en_USEnglish