Yatırdığınız miktara göre
sizlere bonusumuz
var Promosyon kodu beststav

beststav

EURO 2020 yarışmacıları: Finlandiya

euro 2020 yarışmacıları: finlandiya

EURO soyağacı

Final turnuvaları: 0
EURO en iyisi: N / A

UEFA EURO 2020, Finlandiya'nın büyük bir turnuvadaki ilk görünümü olacak.

Anahtar oyuncular

Every goal on Finland's road to EURO 2020

Finlandiya'nın EURO 2020'ye giden yolundaki her gol

Teemu Pukki (87 defa, 27 gol)
Pukki, Finlandiya taraftarlarının hedeflere ihtiyaç duyulduğunda teslim etmeyi beklediği oyuncu; o kadar sık çağrıya cevap verebiliyor. Şu anda 30'lu yaşlarında olan Norwich City forvet oyuncusu, bir golcünün ötesine geçti ve şu anda ülkesinin hücum oyununda temel bir dişli.

UEFA.TV: Pukki'nin eleme hedefleri


Lukas Hradecky (64 defa)

Hradecky, birkaç yıldır Finlandiya'nın ilk tercihi kalecisidir. Bayer Leverkusen No1 yalnızca her zaman güvenilir olmakla kalmaz, aynı zamanda oyunun kurallarını değiştiren gerçek tasarruflar da üretebilir. Şimşek hızında tepkiler ve ayak ağırlığı ile kutsanmış olan Hradecky, Finlandiya'nın savunma düzenine hiçbir beceri, deneyim ve otorite eksikliği eklemiyor.

Unutulmaz EURO hedefleri

Highlights: Finland 3-0 Liechtenstein

Öne Çıkanlar: Finlandiya 3-0 Liechtenstein

Forvet Jasse Tuominen, Kasım 2019'da Finlandiya'nın belirleyici EURO elemelerinde Liechtenstein'a karşı ilk ve şimdiye kadarki tek uluslararası golünü attı. Kalitesi için hafızada uzun süre yaşayacak bir hedef değildi, ancak çok azı – varsa – daha önemli oldu Fin futboluna. Finlandiya 3-0 kazanmaya devam etti.

Hatırlanabilir anlar

EURO 2020 elemeleri, önem açısından diğer tüm anların önünde dursa da, bazı taraftarlar 5 Haziran 2007'de Finlandiya'nın Helsinki'de Belçika'ya karşı EURO elemesini yarıda kestiğini sevgiyle hatırlayacaklar. Kuş, birkaç dakika boyunca enine direğe oturdu ve sonuçta ev sahiplerine 2-0 galibiyet ve o zamandan beri takılı kalan yeni bir 'Kartal baykuşları' takma adı için ilham verdi.

Biliyor musun?

Watch cool Pukki finish for Finland

Finlandiya için harika Pukki'yi izleyin

• EURO 2020 elemelerinde Finlandiya'nın 16 golünden 10'u Pukki tarafından atıldı.

• Finlandiya, Mayıs 1976'da Yunanistan'ı 3-0 mağlup etmeden önce EURO elemelerinde 18 maç – ve üç sefer – galibiyet almadan gitti.

• Finlandiya teknik direktörü Markku Kanerva, yardımcısı Mika Nurmela ve kaleci antrenörü Antti Niemi, aralarında 197 uluslararası forma var.

UEFA.tv: Finlandiya EURO partisine katıldı

Başa dön tuşu