با توجه به مبلغی که واریز می کنید
برای تو جایزه ما
var بهترین کد تبلیغاتی

بهترین

Ramos

ramos Avrupa kapaklar rekorunu almaya hazırlanıyor

İspanya'nın savunucusu Sergio Ramos, eski İtalya kalecisi Gianluigi Buffon ile tüm zamanların en üst sıralarında Avrupa'daki üst sıralarda yer aldı ve ikisi de şu anda 176. sırada.

Ramos, İspanya'nın İsviçre'de oynayacağı UEFA Uluslar Ligi maçında yer alırsa rekoru kendi yapacak. En çok uluslararası sahneye çıkan on Avrupalı ile tanışın.

  • Dünya rekoru: Ahmed Hassan (Mısır) 184
Watch five great Buffon saves

Beş harika Buffon tasarrufunu izleyin

176: Gianluigi Buffon (İtalya)
Azzurri ile 2006 FIFA Dünya Kupası kazanan Buffon, son İtalya görünümünü Mart 2018'de Arjantin'e karşı bir hazırlık maçı yaptı. Bu başarı, Dino Zoff'un 2011'de 111'lik ulusal rekorunu kırdığı anı geride bıraktı. "1997'de İtalya'daki ilk çıkışımı yaptığımda, bu toplama ulaşmak benim için sadece bir hayaldi" dedi.

176 Sergio Ramos (İspanya) *
Mart 2013'te 26 yaşında olan 100'üne ulaşan en genç Avrupalı olan Ramos'un adına iki UEFA Avrupa Şampiyonası ve bir Dünya Kupası var. "Daha uzun yıllar [İspanya için] oynamaya devam etmek istiyorum" dedi. "Gerekirse Katar'a [2022 Dünya Kupası için] gri sakalla gitmem gerekecek."

101 Portugal goals: Watch some of Ronaldo's best

101 Portekiz golü: Ronaldo'nun en iyilerinden bazılarını izleyin

168 Cristiano Ronaldo (Portekiz) *
Avrupa'nın uluslararası oyunlarda en çok gol atan futbolcusu CR7, Eylül ayında 100 puanını geçti ve Ali Daei'nin 109'luk dünya rekorunu hedefinde görebilir. Uzun vadede, UEFA EURO 2016 galibi Ramos'u kapma rekoru yarışında yakalayabilir, ancak Ronaldo eski Real Madrid takım arkadaşından bir yaş büyük.

167: Vitālijs Astafjevs (Letonya)
UEFA EURO 2004'te Letonya'yı temsil ederken Astafjevs'in kişisel zirvesi, Kasım 2010'da 39 yaşında uluslararası vedalaştıktan sonra "Futbolu seviyorum ve her zaman sevdim" dedi. "Bir mucize yarattık, herkes şaşırdı. "dedi. "Bu gerçek mutluluktu."

نکات برجسته حرفه ای کاسیاس

نکات مهم دوران حرفه ای کاسیاس

167: Iker Casillas (İspanya)
Real Madrid'de bir kaleci harikası olan Casillas, İspanya için oynama deneyimini şu şekilde özetledi: "Sorumluluk. Gurur. Memnuniyet. Mutluluk. Bağlılık. Benden öncekilere saygı. Sonsuz sözler – ve İspanyol hayranları için her şeyi yapıyor." Ramos gibi o da ülkesiyle iki EURO ve bir Dünya Kupası kazandı.

157: Martin Reim (Estonya)
2009'da 38 yaşında olan orta saha oyuncusu Reim, milli takımdaki 17 yıllık koşusunu bitirirken, "Ölene kadar oynamaya devam etmem mümkün değil" dedi. Finlandiyalı KooTeePee ile kısa bir büyü için tasarruf edin, Flora Tallinn'in yiğidi tüm kulüp kariyerini anavatanında geçirdi. Daha sonra 2016-19 arasında Estonya teknik direktörü oldu.

150: Lothar Matthäus (Almanya / Batı Almanya)
1980'de bir Avrupa şampiyonu ve 1990'da bir Dünya Kupası şampiyonu olan orta saha devi, Alman futbolunun iki dönemini geride bıraktı. Kariyerinin ilerleyen dönemlerinde süpürücü olarak oynayan bir kutudan kutuya orta saha oyuncusu olan Matthäus, Diego Maradona'nın saygısını kazandı ve şunları söyledi: "Karşılaştığım en iyi rakip. Bilmeniz gereken tek şey bu."

148: Anders Svensson (İsveç)
Orta saha oyuncusu ve serbest vuruş uzmanı Kasım 2013'te uluslararası kariyeri için zaman aradı ve şunu belirtti: "Kenara çekilip genç oyunculara yer açma zamanı." En sevdiği yemeğin adını taşıyan 'Taco-Anders' iki Dünya Kupası ve üç UEFA Avrupa Şampiyonası'nda yer aldı.

146 Robbie Keane (İrlanda Cumhuriyeti)
Keane, İrlanda takımıyla 18 yıl boyunca 68 gol atarak Ağustos 2016'da uluslararası futbola veda etti: Ronaldo, Ferenc Puskás, sandwich Kocsis ve Miroslav Klose daha fazla gol atan tek Avrupalılar. "Dublin'de büyüyen futbol delisi bir çocuk olarak sahip olduğum tüm umutları aştı," dedi kariyeri hakkında.

144: Anatoliy Tymoshchuk (Ukrayna)
UEFA EURO 2016, 100. şapkası 2010 yılında gelen Tymoshchuk için uluslararası düzeyde hattın sonuydu. On iki ay sonra orta saha oyuncusu Ukrayna'nın bağımsızlık sonrası en iyi oyuncusu seçildi. 2017'de 37 yaşında emekliye ayrıldı ve şöyle dedi: "Oyun günlerimi sessizce bitirdim ve yeni durumumu düşünmek için ara veriyorum."

* henüz uluslararası futboldan emekli olmadı

دکمه بازگشت به بالا
fa_IRفارسی