De acordo com o valor que você depositar
para você nosso bônus
var código promocional beststav

beststav

2020 Yılın Erkek Takımı

2020 yılın erkek takımı

2020 UEFA.com taraftarlarının Yılın Erkek Takımı anketlerinin açılmasıyla birlikte dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarları bir kez daha sözlerini dile getirmeye davet ediliyor.

Yılın Erkek Takımını Seçin

Taraftarların, Avrupa'nın seçkin 50 oyuncusundan oluşan kısa listeden favori XI'lerini seçmek için Ocak ayına kadar zamanları var: beş kaleci, 15 savunma oyuncusu, 15 orta saha ve 15 forvet.

Adaylar

Adaylar, UEFA'ya üye federasyonlar içinde Ocak-Aralık 2020 arasındaki UEFA müsabakalarındaki ve yerel yarışmalardaki performanslarına göre Teknik Gözlemci paneli tarafından onaylanmadan önce UEFA yayın ekibi tarafından önerilir.

Men's Team of the Year: check out all the forwards

Yılın Erkek Takımı: tüm forvetler göz atın

Kazanan takım

UEFA Teknik Gözlemci panelinin moderatörlüğünü yaptığı UEFA.com Yılın Erkek Takımı, takvim yılı boyunca oyuncuların başarılarına paralel olarak taraftarların oylarını yansıtacak şekilde seçildi.

Ne kazanabilirsin

Takım gönderen kullanıcılar ödül çekilişine katılacaklar:

• Birincilik ödülü, hem erkekler hem de kadınlar UEFA Şampiyonlar Ligi finallerine uçuşlar ve konaklama dahil olmak üzere iki bilettir.

• İkincilik ödülü, Yılın Erkek Takımından bir oyuncunun imzalı formasıdır.

• Üçüncülük ödülü, UEFA'nın resmi çevrimiçi mağazasında harcayabileceğiniz 100 € 'luk beş kupondur.

Men's Team of the Year: check out all the midfielders

Yılın Erkek Takımı: tüm orta sahalara göz atın

Anahtar numaralar

En çok aday gösterilen kulüp : 2020 yılının bir noktasında UEFA Şampiyonlar Ligi kazananları Bayern München'i temsil eden on oyuncu, aralarında UEFA Yılın Erkek Oyuncusu Robert Lewandowski'nin de bulunduğu aday gösterildi. Liverpool, sekiz aday ile en yakın rakipleriydi.

Toplam kulüp sayısı : Adaylar, oyuncuların 2020'de iki kulüp için ortaya çıktığı durumlar dahil olmak üzere toplam 21 kulübü temsil ediyordu.

Toplam milliyet sayısı : 50 aday, 19 ulusal takımı temsil ediyor; Almanya (altı aday), en çok onaylanan ülke olarak Fransa'yı (beş) geride bırakıyor.

• Cristiano Ronaldo (Juventus), 17. yıla aday gösterildi.

• Bayern sol bekçi Alphonso Davies (Kasım ayı başında 20 yaşını doldurdu) en genç adaydır ve onu Dortmund forveti Erling Braut Haaland takip etmektedir ve 20. doğum günü Temmuz ayında gerçekleşmiştir.

Men's Team of the Year: check out all the defenders

Yılın Erkek Takımı: tüm savunucuları kontrol edin

• Eylül'de 36 yaşına giren Brezilyalı stoper Thiago Silva (yazın Chelsea için Paris'ten ayrıldı) listedeki en yaşlı aday.

• 50 aday gösterilen oyuncunun yaş ortalaması 27'nin biraz üzerindedir. 30 yaşın üzerinde 15 oyuncu ve henüz 25 yaşına gelmemiş 12 oyuncu vardır.

• Aday gösterilen 50 oyuncudan 11'i Avrupa dışından milli takımları temsil ediyor.

• Premier Lig ve Bundesliga en çok temsil edilen liglerdir; Listede, 2020'de bir noktada Almanya'nın en iyi uçuşunda yer alan 15 oyuncu ve Premier Lig'de benzer şekilde oynayan 15 oyuncu yer alıyor.

• İspanyol kulüpleri nispeten sakin bir yıl geçirdi; Real Madrid ve Barcelona'dan birer tane olmak üzere, Liga'dan sadece dört oyuncu son hesabı yaptı.

Men's Team of the Year: check out all the goalkeepers

Yılın Erkek Takımı: tüm kalecilere göz atın

UEFA.com taraftarlarının Yılın Takımı, 2001'deki lansmanından bu yana her yıl milyonlarca oy alan taraftarlar arasında oldukça popüler oldu. Bazı oyuncular düzenli takım üyesi oldu.

UEFA.com taraftarlarının Yılın Takımında en çok forma giyen üç oyuncu :

14 : Cristiano Ronaldo (Manchester United, Real Madrid, Juventus)
11 : Lionel Messi (Barselona)
8 : Sergio Ramos (Real Madrid)

Adayların tam istatistik dökümü

Botão Voltar ao Topo