De acordo com o valor que você depositar
para você nosso bônus
var código promocional beststav

beststav

EURO yarışmacıları: Ukrayna

euro yarışmacıları: ukrayna

EURO soyağacı

Önceki final turnuvaları: 2
EURO en iyisi: grup aşaması (2012, 2016)

Ukrayna art arda üçüncü EURO'su için hak kazandı, ancak henüz eleme aşamasına gelmedi. 2012'de ilk kez eş sunucu olarak finallere kalan Synio-Zhovti, Kiev'de unutulmaz bir gecede İsveç'in 2-1'lik dramatik bir geri dönüşü ile başladı. Bunu art arda beş EURO final yenilgisi izledi.

Anahtar oyuncular

Every goal on Ukraine's road to EURO 2020

Ukrayna'nın EURO 2020 yolunda attığı her gol

Andriy Yarmolenko (92 defa, 38 gol)
Ukrayna'nın önde gelen aktif golcüsü (48'de yalnızca Andriy Shevchenko tüm zamanların sıralamasında önde), Yarmolenko, West Ham'daki birinci takım futbolunda eksik olmasına rağmen, tarafının ana yaratıcı tehdidi olmaya devam ediyor.

Ruslan Malinovskyi (32 defa, 6 gol)
Atalanta'nın çok yönlü orta saha oyuncusu, mükemmel dağılımı ve topa sahip olma, boşluk yaratma ve hatlar arasında süzülme yeteneği sayesinde – uzaktan gelen zehirli atışından bahsetmiyorum bile – Atalanta'nın çok yönlü orta saha oyuncusu Ukrayna'nın yaklaşımı üzerinde büyük bir etkiye sahip.

Unutulmaz EURO hedefleri

• Ukrayna, kaptan Shevchenko'nun tarihi bir gol için Yarmolenko'nun ortasına gitmesinden önce Kiev'deki UEFA EURO 2012 açılışında sadece üç dakika İsveç'i takip etti.

• Ukrayna'nın şu anki koçu, bir saat sonra Ukrayna'nın galibiyetini onayladı – ülke çapında coşkulu kutlamalara işaret ediyor.

Hatırlanabilir anlar

Watch Shevchenko head Ukraine to victory at EURO 2012

EURO 2012'de Shevchenko'nun Ukrayna'yı zafere taşıdığını izleyin

• Kariyerinin sonundaki sakatlıktan rahatsız olmasına rağmen, Shevchenko'nun 2012'de kendi sahasında oynamaya kararlı olması, Kiev'deki o ünlü gecede gerektiği gibi ödüllendirildi. NSK Olimpiyskiy, eşi benzeri olmayan bir partiye ev sahipliği yaptı.

• Ukrayna, son grup maçında İngiltere'yi yenmiş olsaydı 2012'de son sekize ulaşabilirdi, ancak aradan kısa süre sonra Wayne Rooney golü hayallerini yıktı.

• Dört yıl sonra, Kuzey İrlanda'nın 2-0'lık yenilgisi, sadece iki maçın ardından grup aşamasından çıkma umutlarını sonlandırdığında, Ukrayna eşit derecede acı bir hapı yutmak zorunda kaldı.

İstatistikler

Yarmolenko stuns Portugal in EURO 2020 qualifying

Yarmolenko, EURO 2020 elemelerinde Portekiz'i şaşırttı

En son turnuva görünümleri
6
: Yevgen Khacheridi, Yevhen Konoplyanka, Andriy Pyatov, Andriy Yarmolenko
4 : Anatoliy Tymoshchuk

En çok final turnuvası golü
2 : Andriy Shevchenko

Killer stat : Ukrayna son beş EURO final maçında gol atmadı: 2012'de Fransa ve İngiltere'ye ve 2016'da Almanya, Kuzey İrlanda ve Polonya'ya karşı.

Biliyor musun?

• UEFA EURO 2012'de Synio-Zhovti'nin kaptanlığını yapan Shevchenko, 2016 turnuvasından önce Ukrayna teknik direktörü Mykhaylo Fomenko'nun asistanı olarak atandı. Şimdi üçüncü EURO'su için hazırlanıyor, bu sefer en iyi işte.

• Bu, Ukrayna ilk kez doğrudan bir EURO almaya hak kazandı; 2012'de ortak ev sahipliği yaptılar ve 2016'da Slovenya'ya karşı play-off galibiyetini talep ettiler.

Botão Voltar ao Topo
pt_PTPortuguês