De acordo com o valor que você depositar
para você nosso bônus
var código promocional beststav

beststav

Eleme, Çarşamba günü devam edecek

çarşamba günü devam edecek eleme, çarşamba günü devam edecek

UEFA Bayanlar EURO elemeleri, 6-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında oynanan finallerde ev sahibi İngiltere’nin yanı sıra 15 sıra için yarışan 47 takımla devam ediyor.

Nitelendirme nasıl çalışır?

 • Grup birincileri e kendi bölümlerinde birinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci taraflara karşı en iyi dereceye sahip üç ikincisi , final turnuvasında ev sahibi İngiltere’ye katılacak.
 • Diğer altı ikinci takım, 16 takımlık finallerde kalan üç yatak için Nisan ayında oynayacak .

Oyun Durumu

 • Grubun ilk ikisinde onaylandı : Belçika. Danimarka, Almanya, İtalya, İsviçre

A Grubu : Hollanda (sahipleri), Slovenya, Rusya, Kosova, Estonya, Türkiye

 • Hollanda yediden yedi galibiyete sahip ve sahipleri bir galibiyet daha elde edecekler; bir sonraki Cuma günü Estonya ile karşılaşacaklar. Rusya, oynayacağı dört maçla Hollanda’nın dokuz puan gerisinde. Perşembe günü Rusya’yı ziyaret eden Slovenya, aynı seviyede ancak bir oyun daha oynadı. Halen sahipleriyle iki kez karşılaşmak zorunda kalan Kosova, ikinci sırada üç puan geride ve Perşembe günü Türkiye’ye gidiyor

Danimarka, Malta Domenic Aquilina’daki skoru kutladı

B Grubu : Danimarka, İtalya, Bosna Hersek, İsrail, Malta, Gürcistan

 • Her biri yedi maçtan sonra bir puan düşürmeyen Danimarka ve İtalya, grubun ilk ikisinde yer aldı. İtalya, 26 Ekim’de Empoli’de Danimarka’yı ağırladı ve Viborg dönüşü grubu 1 Aralık’ta sona erdirdi. İlk olarak Danimarka Çarşamba günü İsrail ile oynayacak.

C Grubu : Norveç, Galler, Beyaz Rusya, Kuzey İrlanda, Faroe Adaları

 • Yine mükemmel olan Norveç, Eylül’de Galler’i 1-0 yenerek ziyaretçilerinden sekiz puan geride kaldı ve üç maç kaldı. Norveç, 27 Ekim’de Galler’e karşı Beyaz Rusya’nın Kuzey İrlanda’ya karşı yönettiğinden daha fazla puan alırsa sıralama turuna çıkabilir. Beyaz Rusya Galler’in iki puan gerisinde, elinde bir maç var. Diğer bir nokta ise, tüm maçlarını Norveç ve Galler’e karşı oynamış ancak yine de Belarus ile iki kez karşılaşacak olan Kuzey İrlanda’dır.
Norway opened up an eight-point lead over Wales with victory in Oslo

Norveç, Oslo’da galibiyetle Galler karşısında sekiz puanlık bir üstünlük sağladı Getty Images

D Grubu : İspanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Moldova, Azerbaycan

 • Yenilmez İspanya, Çek Cumhuriyeti ile aynı seviyede ama deplasmanda 5-1 yendikleri bir takımda oynayacak ve Perşembe günü onları ağırlayacak. Polonya iki puan geride ama aynı zamanda İspanya’dan daha fazla oyun oynadı ve Çek Cumhuriyeti’ne karşı bire bir dezavantaja sahip.

E Grubu : Finlandiya, İskoçya, Portekiz, Arnavutluk, Kıbrıs

 • 2019 grubundaki son maçtan önce, üç takım hala mükemmeldi, ancak Portekiz’in Mart ayında Sällström ile ek süre alan Finlandiya ile 1-1 berabere kalmasından sonra sadece bir takım kaldı. Finlandiya dört maçtan on puana sahip ancak İskoçya her iki maçını da Portekiz’in iki puan önünde bırakarak kazandı. Grupta Eylül ayı maçı yoktu; Perşembe günü maçlar Scotlabd ile Kıbrıs’ta Arnavutluk ve Portekiz ile oynayacak. 26 Ekim’de Finlandiya, İskoçya’yı ağırladı.

İsveçli Magdalena Eriksson , Getty Images aracılığıyla Hungria TT Haber Ajansı / AFP’ye karşı hedefinin tadını çıkarıyor

F Grubu : İsveç, İzlanda, Macaristan, Slovakya, Letonya

 • İsveç ve İzlanda, üç maçta Macaristan’dan (bir maç daha oynayan) altı puan ve Slovakya’nın (elinde fikstürü olan) dokuz puan geride kaldı. İsveç, Perşembe günü Letonya’yı ve 27 Ekim’de İzlanda’yı yenerek hak kazanabilir. İzlanda, İsveç’te kazanırsa potansiyel olarak bu ay başarabilir, ancak bu diğer sonuçlara bağlı.

G Grubu : Avusturya, Fransa, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Kazakistan

 • Avusturya beş üzerinden beş galibiyete sahip ve Fransa dört üzerinden dördünde; En son galibiyetlerinde Eugénie Le Sommer’in iki golü, 82’de Fransa’nın tüm zamanların en skorer ismi olarak Marinette Pichon’un önüne geçti. Oynamak için kalan en iyi iki oyuncuya karşı altı puan geride kalan Sırbistan, hala çekişme dışında değil. . Avusturya, 26 Ekim’de Fransa’ya ev sahipliği yaptı ve bir puan ilk iki finişi tamamlayacaktı; Les Bleues, Perşembe günü Kuzey Makedonya’yı yenerek kendi ülkelerini güvence altına alacak.
Eugénie Le Sommer scores her record-breaking 82nd France goal

Eugénie Le Sommer rekor kıran 82. Fransa golünü Igor Panevski’yi attı

H Grubu : İsviçre, Belçika, Romanya, Hırvatistan, Litvanya

 • İsviçre, ziyaretçilerinin mükemmel rekorunu sona erdirmek, zirvede bir puan öne geçmek ve ilk iki sırada yer almasını sağlamak için Eylül ayında Belçika’yı 2-1 yendi. Belçika en azından bir play-off oynadı. En üst sıranın 30 Kasım’da Belçika’nın İsviçre’yi ağırlamasıyla kararlaştırılması muhtemel görünüyor, ancak Nils Nielsen’in takımının Romanya’da kazanması ve Red Flames’in Litvanya’da kaybedilmesi halinde 26 Ekim’de belirlenebilir.

Grup I : Almanya, İrlanda Cumhuriyeti, Ukrayna, Yunanistan, Karadağ

 • Almanya, Eylül ayında daha önce yenilmeyen İrlanda Cumhuriyeti ve Karadağ karşısında 3-0 kazandı ve altı maçtan 18 puana yükseldi ve ilk iki sırada yer aldı. İrlanda, dört gün önce Yunanistan’ı yenerek ya da Cuma günü Ukrayna’da galibiyet alamazsa, Almanya’nın 30 Kasım ziyareti de dahil olmak üzere iki maçta beş puan geride. Elinde bir oyunla Ukrayna, İrlanda’nın yedi noktası içinde; Ziyaretçilerinin ilk iki sırada yer almasını önlemek için Cuma günü kazanmaları gerekir.

Kadınlar EURO 2017: 68 golün hepsini şimdi izleyin!

Takvim

Kalan planlanmış eleme maçları : 21–27 Ekim, 26 Kasım – 1 Aralık 2020
Play-off kurası: tbc
Play-off’lar : Nisan 2021
Final çekilişi : TBC, İngiltere
Finaller : 6-31 Temmuz 2022, İngiltere

Alçalma

 • Hollanda şampiyonları savunuyor ve 2019’da ilk FIFA Kadınlar Dünya Kupası finaline ulaştı.
The Netherlands have the right to wear the champions' badge

Hollanda şampiyonların rozetini takma hakkına sahiptir © Getty Images

 • Dünya Kupası yarı finalistleri İsveç ve İngiltere (Büyük Britanya olarak) Japonya’da yapılacak 2020 Olimpiyat turnuvasında Hollanda’ya katılacak.
 • Fransa, Almanya, İtalya ve Norveç Dünya Kupası çeyrek finaline ulaştı, İspanya son 16’da çıktı ve İskoçya ilk kez grup aşamasında düştü.
 • Danimarka EURO 2017 ikincisi olurken, Avusturya ve İngiltere de yarı finale kaldı.
 • Almanya, 1995’ten 2017’ye kadar, son sekizde Danimarka’ya düştüğünde, altı üst üste galibiyetle her EURO kazandı.
 • Almanya sekiz, Norveç iki, İsveç ve Hollanda ise birer şampiyonluk kazandı.
 • Kıbrıs, üst düzey rekabete ilk çıkışını yaparken, Kosova da ilk Kadınların EURO’sunda.
 • Fransa ve Avusturya, UEFA Women’s EURO 2017’de aynı gruptaydı ve her ikisi de başarılı oldu.
 • Finlandiya teknik direktörü Anna Signeul, 2017’de finallerine çıktıklarında İskoçya’dan sorumluydu.
 • Norveç, 2017 finalleri için Galler’den önce hak kazandı.
 • Portekiz, Finlandiya’yı ilk kez finallere giderken 2017 play-off’larına taşıdı. 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası play-off’larında Hollanda’ya kaybetmeden önce Belçika’yı deplasman gollerinde mağlup etti.
Botão Voltar ao Topo
pt_PTPortuguês