De acordo com o valor que você depositar
para você nosso bônus
var código promocional beststav

beststav

Yılın Kadın Takımı

yılın kadın takımı lanse edildi

İlk UEFA.com taraftarlarının Yılın Kadın Takımı için oylama açıktır ve seçtiğiniz XI'yı seçerken 50 oyuncunun mevcut olduğu.

Erkekler anketinde olduğu gibi, kadınlar 2020 oylaması, taraftarları Avrupa'nın 50 elit oyuncusundan oluşan kısa listeden en güçlü 11 oyuncusunu seçmeye davet ediyor – beş kaleci, 15 savunma oyuncusu, 15 orta saha ve 15 forvet.

Nasıl çalışır

Adaylar

Adaylar, UEFA'ya üye federasyonlar içinde Ocak-Aralık 2020 arasındaki UEFA müsabakalarındaki ve yerel yarışmalardaki performanslarına göre Teknik Gözlemci paneli tarafından onaylanmadan önce UEFA yayın ekibi tarafından önerilir.

Kazanan takım

UEFA.com Yılın Kadın Takımı, UEFA Teknik Gözlemci paneli tarafından yönetilen, takvim yılı boyunca oyuncuların başarılarına paralel olarak taraftarların oylarını yansıtmak üzere seçildi.

Yılın Takımına Oy Verin

Ne kazanabilirsin

Takım gönderen kullanıcılar ödül çekilişine katılacaklar:

• Birincilik ödülü, hem erkekler hem de kadınlar UEFA Şampiyonlar Ligi finallerine uçuşlar ve konaklama dahil olmak üzere iki bilettir.

• İkincilik ödülü, Yılın Kadın Takımından bir oyuncunun imzalı formasıdır.

• Üçüncülük ödülü, UEFA'nın resmi çevrimiçi mağazasında harcayabileceğiniz 100 € 'luk beş kupondur.

Adaylar

Kaleciler : Sarah Bouhaddi (Lyon ve Fransa), Christiane Endler (Paris Saint-Germain ve Şili), Hedvig Lindahl (Wolfsburg / Atlético ve İsveç), Sandra Paños (Barselona ve İspanya), Sari van Veenendaal (Atlético / PSV Eindhoven ve Hollanda)

Savunmacılar : Lucy Bronze (Lyon / Manchester City ve İngiltere), Kadeisha Buchanan (Lyon ve Kanada), Paulina Dudek (Paris Saint-Germain ve Polonya), Kathrin Hendrich (Bayern / Wolfsburg & Almanya), Magdelena Eriksson (Chelsea ve İsveç), Steph Houghton (Manchester City ve İngiltere), Dominique Janssen (Wolfsburg ve Hollanda), Sakina Karchaoui (Montpellier / Lyon ve Fransa), Mapi León (Barselona ve İspanya), Maren Mjelde (Chelsea ve Norveç), Lena Oberdorf (Essen / Wolfsburg ve Almanya), Irene Paredes (Paris Saint-Germain ve Fransa), Wendie Renard (Lyon ve Fransa), Marta Torrejón (Barselona ve İspanya), Leah Williamson (Arsenal ve İngiltere)

Women's Team of the Year 2020 voting launched

2020 Yılın Kadın Takımı seçimleri başladı

Orta saha oyuncuları: Erin Cuthbert (Chelsea ve İngiltere), Daniëlle van de Donk (Arsenal ve Hollanda), Ingrid Engen (Wolfsburg ve Norveç), Sara Björk Gunnarsdóttir (Wolfsburg / Lyon ve İzlanda), Kheira Hamraoui (Barselona ve Fransa), Amandine Henry ( Lyon ve Fransa), Svenja Huth (Wolfsburg ve Almanya), Ji So-yun (Chelsea ve Güney Kore), Saki Kumagai (Chelsea ve Japonya), Kim Little (Arsenal ve İskoçya), Lina Magull (Bayern ve Almanya), Amel Majri (Lyon ve Fransa), Dzsenifer Marozsán (Lyon ve Almanya), Alex Popp (Wolfsburg ve Almanya), Alexia Putellas (Barselona ve İspanya)

Forvetler: Delphine Cascarino (Lyon & Fransa), Kadidiatou Diani (Paris Saint-Germain ve Fransa), Beth İngiltere (Chelsea & İngiltere), Cristiana Girelli (Juventus ve İtalya), Caroline Graham Hansen (Barcelona & Norveç), Pernille Harder (Wolfsburg / Chelsea ve Danimarka), Jenni Hermoso (Barselona ve İspanya), Marie-Antoinette Katoto (Paris Saint-Germain ve Fransa), Eugénie Le Sommer (Lyon ve Fransa), Vivianne Miedema (Arsenal ve Hollanda), Asisat Oshoala (Barselona ve Nijerya) ), Ewa Pajor (Wolfsburg ve Polonya), Nikita Parris (Lyon ve İngiltere), Fridolina Rolfö (Wolfsburg ve İsveç), Jill Roord (Hollanda ve Arsenal)

Şimdi takımınızı seçin

Estatísticas principais

  • UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi şampiyonu Lyon, en çok oyuncuya aday gösterilen 13 final kadrosuyla (ayrılan Lucy Bronze dahil) ikinci Wolfsburg'dan iki aday gösterildi.
  • İngiliz şampiyonu Chelsea'nin altı adayı var, aralarında Ağustos ayındaki UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finallerinde yer almayan kulüplerin çoğu olan yaz imzalayan Pernille Harder da var.
  • Lyon'un hakimiyetinin de yardımıyla Fransa, en çok aday gösterilen milli takım oyuncularına (10) ve en çok temsil edilen lige (19) sahip.
  • Kulüp ve ülkenin en yaygın kombinasyonu yedide Lyon ve Fransa, onu beşte Barselona ve İspanya, dörtte Wolfsburg ve Almanya ve üçte Arsenal ve Hollanda izliyor.
  • Chelsea'nin altı adayının tamamı farklı milli takımları temsil ediyor, kozmopolit bir takım sadece Lyon tarafından eşleştiriliyor.
  • FIFA'nın altı konfederasyonundan beşinde en az bir oyuncu aday gösterilir.
  • Aday 50 oyuncunun ortalama yaşı 27.30, bu da erkek kısa listedeki 27.28 ile neredeyse aynı.
  • 19 Aralık'ta 19 yaşına giren Lena Oberdorf, tek genç aday. 37 yaşındaki kaleci Hedvig Lindahl, listedeki en kıdemli dış saha oyuncusu olan 32 yaşındaki Steph Houghton'la, 15'i 30'larında.

Kulübe göre Yılın Takımı adayları

13 Lyon *
11 Wolfsburg *
8 Barselona
6 Chelsea  
5 Arsenal,   Paris Saint Germain
2
Atlético *, Bayern *, Manchester City *
1
Essen *, Juventus, Montpellier *, PSV Eindhoven *

Milli takımdan Yılın Takımı adayları

10 França
6
Almanya, İspanya
5
İngiltere, Hollanda
3
Norveç, İsveç
2
Polonya, İskoçya
1
Kanada, Şili, Danimarka, İzlanda, İtalya, Japonya , Nijerya, Güney Kore

Yerel lige göre Yılın Takımı adayları

19 Division 1 Féminine (Fransa) *
14
Frauen Bundesliga (Almanya) *
13
FA Kadınlar Süper Ligi (İngiltere) *
10
Primera División (İspanya) *
1
Eredivisie Vrouwen (Hollanda) *, Serie A (İtalya)

* Lucy Bronze, Sara Björk Gunnarsdóttir, Pernille Harder, Kathrin Hendrich, Sakina Karchaoui, Hedvig Lindahl, Lena Oberdorf ve Sari van Veenendaal 2020'de iki kulübü temsil etti – her ikisi de burada sayılıyor.

Botão Voltar ao Topo