Yatırdığınız miktara göre
sizlere bonusumuz
var Promosyon kodu beststav

beststav

Teknik rapor bol miktarda

teknik rapor bol miktarda ortaya koyuyor

2019/20 sezonuna ilişkin yeni UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi teknik raporu artık görüntülenebilir.

Teknik raporu okuyun

Sırasıyla Fransa ve İspanya milli takım antrenörleri Corinne Diacre ve Jorge Vilda, Ağustos sonunda Bilbao ve San Sebastián'da düzenlenen sekiz takımlı final turnuvasında sahadaydı. Mevcut veya eski milli takım antrenörleri Brent Hills, Monika Staab ve Jarmo Matikainen'in uzun mesafeli gözlemleriyle desteklenen ekip, kadın oyununu daha da geliştiren antrenörler için büyük potansiyel değeri olan trendleri vurguladılar.

Yıllar geçtikçe, teknik raporların eserlerinden biri, erkeklerin oyunuyla sürekli karşılaştırmalardan kaçınmak olmuştur. Ancak 2019/20 kampanyası, trendlerin çoğunun benzer olması anlamında üst düzey kadın takımının yerini koruyabileceğini doğruladı.

2020 final highlights: Wolfsburg 1-3 Lyon

2020 finalinde öne çıkanlar: Wolfsburg 1-3 Lyon

Örneğin yoğun yüksek baskı. Final turnuvasında, hemen hemen tüm takımlar, Barcelona, Paris Saint-Germain ve Olympique Lyonnais şampiyonları ile yüksek sınırlara sahip olmaya ve oyuncuları yüksek toplu baskıya adamaya hazırdı. Gözlemcilerin vurguladığı gibi, bu, dış saha oyuncuları ve kalecileri yüksek basınçlı senaryolardan oynamak için gereken becerilerle donatmak için geliştirme seviyelerinde çalışma ihtiyacı yaratır.

Kalecinin arkadan inşa etmekteki rolü, ele alınan konular arasında yer alıyor. Ancak rapor aynı zamanda kalecilerin, maç başına ortalama 3.6 hedefe ulaşma girişimiyle uğraşmaları gereken bir turnuva sırasında "ciddi şekilde test edilmediği" yorumunu da yapıyor. Wolfsburg'un Glasgow City'ye karşı büyük çeyrek final zaferi hariç tutulduğunda, bir hedef oluşturmak için neredeyse 10 girişimde bulundu – bu, gözlemciler arasında bitirme becerileri üzerine antrenman sahası çalışması hakkında tartışma yaratan bir istatistik.

Bu konu, gollerin% 39'unun set oyunlarından (ceza olmamasına rağmen) kaynaklandığı veya açık oyun hedeflerinin% 79'unun geniş alanlardan yapılan atışların sonuçları olduğu gibi diğer çarpıcı istatistiklerle bağlantılıydı.

Sezon ayrıca atletik nitelikler için kriterler belirledi. Örneğin finalde Lyon orta saha oyuncusu Sara Bjork Gunnarsdóttir 90 dakikada 12.27 km yol kat etti – erkekler maçındaki mesafelerle kesinlikle karşılaştırılan bir skor – sağ kanattan takım arkadaşı Delphine Cascarino 31.45km / h yarı finalde Paris'e karşı koruma sağlarken.

Grafikler ve video bağlantılarıyla desteklenen tüm bunlar artık şu adreste görüntülenebilir: www.uefatechnicalreports.com.

Son 25 sezonda UEFA, teknik gözlemci olarak hareket eden önde gelen antrenörlerin görüşlerine dayalı olarak kulüp ve milli takım müsabakaları hakkında 130'dan fazla teknik rapor yayınladı.

Başa dön tuşu